Podróże samolotem – czego unikać na lotniskach?

 

Podróże samolotem to fantastyczna możliwość dla każdego, kto pragnie odwiedzić kolejne kraje, poznać nowych ludzi i ich tradycje. Ponadto zarezerwowanie wakacji w ciepłych krajach zazwyczaj wiąże się właśnie z podróżą samolotem – warto więc przeczytać poniższy tekst, aby dowiedzieć się jaki rzeczy należy na lotniskach unikać.

Komfortowy i wygodny strój to podstawa

Wygodny strój i komfortowe buty są kluczem do sukcesu, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć, ile czasu spędzi stojąc w kolejkach do odprawy lub nadania bagażu. Kompletnie nie spiszą się tutaj szpilki czy ubrania z metalowymi ozdobami. Ponadto należy mieć zawsze przyszykowane dokumenty oraz schowane do podręcznej kieszeni w bagażu, aby nie musieć przeszukiwać całej torby i hamować kolejki.

Dobra organizacja bagażu

Bagaż podręczny musi zostać spakowany według ustalonych przez lotniska reguł. Przede wszystkim musi być on odpowiedniej wielkości, ale również należy pamiętać o tym, że nie wolno przewozić kosmetyków o pojemnościach przekraczających 100 ml. Wszystkie płyny muszą zostać przelane do odpowiednich, przezroczystych pojemników i włożone do transparentnej torby. Ten zabieg zaoszczędzi nam wielu nieprzyjemności oraz konieczności wyrzucenia kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *